Post

Potraktuj MLM jak karierę!

Gdy przyglądałem się Top Liderom MLM zarówno w Polsce jak i na świecie, to zauważyłem, że oni wszyscy mają wiele cech wspólnych. A jedną cechą która charakteryzuje każdego lidera MLM to ta, że dla każdego MLM jest głównym źródłem utrzymania i traktują to jak karierę zawodową!

Przychodzi w końcu taki czas, kiedy trzeba sobie zadać zestaw bardzo ważnych pytań:

 • Czy zamierzam to zrobić?
 • Czy zamierzam trzymać się swoich wymówek do końca mojego życia?
 • Czy zamierzam zrobić karierę z moją firmą MLM, czy też będę traktował to ciągle jako hobby i skamlał o wyniki?

Czy widziałeś kiedyś sportowca który pojechał na Olimpiadę, a który traktował sport tylko jako hobby? A może spotkałeś kiedyś top lidera w jakiejś dziedzinie, który traktował swą aktywność jako coś dodatkowego?

Wszyscy w MLM zaczynamy od dołu. Od najniższego szczebla kariery czyli dystrybutora i oczekujemy, że będziemy się piąć po szczeblach kariery coraz wyżej, a co za tym idzie nasze czeki będą coraz większe. Oczekujemy, że zaczniemy zarabiać naprawdę dobre pieniądze w tym systemie, jednak realny świat bardzo szybko sprowadza nas na ziemię. Dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie angażujemy się wystarczająco i nie pracujemy tak ciężko jak powinniśmy.

Spójrzmy na top liderów polskiego rynku MLM, a dojdziemy do jednego wniosku. Każdy z nich, który zarabia sumy 5 cyfrowe co miesiąc, traktuje swoją działalność MLM jak karierę zawodową. Każdy ma jasno określone co należy zrobić, aby osiągnąć kolejny poziom i do tego dąży.

W każdej dziedzinie najpierw trzeba przejść przez okres przygotowawczy, nauczyć się podstaw a dopiero następnie przejść do zaawansowanych strategii działania. Tak jest w każdej firmie. Powiedzmy, że chcemy zrobić karierę jako fotograf, więc logiczne jest, że najpierw trzeba opanować podstawy fotografii, a dopiero później przejść do opcji nieco trudniejszych. To wszystko wymaga czasu.

W MLM jest tak samo. Najpierw trzeba opanować podstawy, aby następnie nabrać rozpędu i wywołać magiczny efekt MOMENTUM. Jedyny figiel który wielu zniechęca to fakt, że tutaj nie płacą nam za okres uczenia się. To nie jest etat za który ktoś zapłaci 2000zł. Jednak jeśli zdecydujesz się zrobić karierę w MLM, poświęcisz wystarczająco dużo czasu na okres przygotowania i zaangażujesz się w 100%, wtedy nagrodą będzie styl zycia o którym inni będą mogli tylko pomarzyć…

 

Powiązane wpisy:

Comments

 • Paweł, jesteś moim ulubieńcem, nie wiem jak długo działasz w mlm, ale bardzo żałuje, że nie jesteś w mojej drużynie.
  Masz cała masę cennych uwag i dziwi mnie fakt, że tak niewiele osób obserwuje to co piszesz i robisz.

  Człowieku, Ty naprawdę masz szanse na sukces w marketingu sieciowym.
  Pozdrawiam
  Barbara Kozakowska ostatnio opublikował..Aroma Group – co warto wiedzieć zanim podejmiesz współpracę z tą właśnie FirmąMy Profile

  Barbara Kozakowska

  18 marca 2012

 • Dziękuję Basiu za ciepłe słowa:)
  Działam od niedawna, także jeszcze wiele przede mną. Blog jest nowym pomysłem i niespecjalnie wziąłem się za jego promowanie, dlatego na ten moment mało osób śledzących moje wpisy. Ale mam nadzieję, że z czasem się to zmieni:)

  Paweł

  19 marca 2012

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment

CommentLuv badge