Post

Dlaczego Marketing Sieciowy?

Ostatnio znajomi pytają mnie „Paweł, dlaczego właśnie marketing sieciowy? Przecież masz tradycyjny biznes który całkiem nieźle prosperuje. Masz ciągłe możliwości rozwoju. Po co Ci to?”

 

Jeszcze jakiś czas temu miałem na te pytania świetne odpowiedzi:

1. Bo jest to jedyny biznes w którym mogę pracować z kim chcę, gdzie chcę i kiedy chcę

2. Bo za raz wykonaną pracę mogę pobierać profity przez długi okres czasu

3. Bo prawdopodobnie jest to najuczciwszy biznes na planecie Ziemia

4. Bo daje wolność wyboru i wolność działania

5. Bo MLM oferuje niesamowitą dźwignię finansową

6. I jeszcze kilka innych:)

Jednak dopiero tydzień temu uświadomiłem sobie jak wielką SZANSĄ jest MLM dla ludzi, którzy chcą posiadać w życiu własny biznes, a nie mają dużego kapitału na start.

Przez pierwsze 2 miesiące 2012 roku przeprowadzaliśmy generalny remont sklepu (jeden z biznesów moich rodziców) i co się okazało? Remont pochłonął prawie 100.000 PLN! Przecież to kupa pieniędzy!

I teraz nasuwa mi się pytanie: Czy przeciętny Kowalski ma pieniądze aby otworzyć swój własny biznes?  Ile tak naprawdę potrzeba pieniędzy, aby w dzisiejszych czasach ruszyć z własnym tematem (pomysłem na biznes) i utrzymać się w nim?

Według wszelkich znaków na niebie i ziemi (oraz po zapytaniu wujka Google) odpowiedź jest następująca: Aby wystartować dzisiaj z własnym biznesem potrzebujesz od 10.000 – 100.000 PLN! I teraz albo ktoś odłożył pieniądze, albo dostanie kredyt (choć to mało prawdopodobne), albo ma „dobrą” rodzinę, albo poznał ANIOŁA BIZNESU, albo…

No właśnie! Albo wybierze branżę Marketingu Sieciowego, gdzie koszty wejścia są bardzo niskie, a oferowane możliwości rozwoju biznesu nieograniczone!

Tylko i wyłącznie ze względu na ten jeden plus, do branży MLM powinien się przyłączyć prawie każdy kto to zrozumie… Ale czy tak jest? To już zupełnie inny temat… :)

 

 

Powiązane wpisy:

Comments

 • Zalet jest bardzo dużo, nie każdy ma jednak także predyspozycje do tego aby w marketingu sieciowym zacząć działać. Niemniej na pewno warto spróbować, dobierając sobie odpowiednich partnerów.

  newCreative

  22 marca 2012

 • Artur, co masz na myśli pisząc o predyspozycjach do MLM?

  Paweł

  22 marca 2012

 • Witaj Pawle, z tymi kwotami na start to nie do końca się zgodzę, gdyż obecnie mamy co raz więcej ciekawych rozwiązań. Nie przypadkiem mBank i Alior Bank walczą o każdego młodego przedsiębiorcę. Pozdrawiam

  Kamil Kondel

  22 czerwca 2012

 • Jedna ze znanych trenerek biznesu w Polsce powiedziała w wywiadzie, że za kilka lat nie będzie człowieka, który niekorzystałby z jakiegoś produktu rozprowadzanego metodami MLM, co oznacza, że z każdym rokiem będzie przybywać firm, które stosują tą metodę dystrybucji. Warto już teraz przyjrzeć się już dzisiaj marketingowi sieciowemu, ponieważ w dzisiejszych czasach może to być rewelacyjne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą już pracować na etat i realizować cudzych marzeń, a którzy chcą wziąć życie we własne ręce.
  Pozdrawiam
  Sławek ostatnio opublikował..Czy można zarabiać na robieniu zakupów?My Profile

  Sławek

  11 sierpnia 2012

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment

CommentLuv badge