Post

9 codziennych nawyków, które pozwolą Ci być szczęśliwszym

Szczęście jest jedyną prawdziwą miarą sukcesu osobistego. Sprawianie, aby inni ludzie byli szczęśliwi jest największym wyrazem sukcesu, ale jest prawie niemożliwe, aby uszczęśliwiać innych, jeśli Ty sam nie jesteś szczęśliwy.

happy-1725x810-21453-jpg_234042Mając to na uwadze, oto dziewięć małych zmian, które można wprowadzić do swojej codziennej rutyny, a jeśli jesteś jak większość ludzi, to natychmiast zwiększą ilość szczęścia w Twoim życiu:

1. Rozpocznij każdy dzień z oczekiwaniem.

Jeśli jest jakaś wielka prawda o życiu, to taka która podnosi lub depcze Twoje oczekiwania.  Dlatego też, każdego dnia gdy wstajesz z łóżka, spraw, by Twoja pierwsza myśł brzmiała „coś wspaniałego przydarzy mi się dzisiaj”. Zgadnij co? MASZ RACJĘ! :)

2. Poświęć czas na planowanie i priorytety.

Najczęstszym źródłem stresu jest przekonanie, że masz zbyt wiele do zrobienia. Zamiast mieć obsesję na temat wielu spraw którymi musisz się zająć, wybierz jedną, tę najważniejszą i zajmij się nią przez cały dzień. Tylko to jedno posunięcie przybliży Cię niesamowicie do Twojego głównego i najważniejszego celu w życiu. Do działa!

3. Podaruj prezent każdemu kogo spotkasz.

I nie mówię tu o formalnym prezencie owiniętym gustownie w papier. Twoim darem może być twój uśmiech, słowa zachęty i podziękowania, gest uprzejmości, nawet przyjazny ukłon. Daj każdemu coś od siebie i nie oczekuj niczego w zamian.

4. Omijaj partyzanckie rozmowy.

Najczęstsze tematy sporów to „prawo i religia”. W pewnych momentach już nie da się kontrolować zagorzałej dyskusji, dlatego po prostu powiedz „myślenie o tych rzeczach przyprawia mnie o ból głowy” i zakończ dyskusję:)

5. Z góry zakładaj, że ludzi mają dobre intencje.

Ponieważ, nie można czytać w ludzkich myślach, to nie wiemy „dlaczego” czy „za co”. Przypisywanie złych intencji innym ludziom sprawi tylko, że twoje życie będzie nędzne, dlatego z góry zakładaj, że każdy kto staje na twojej drodze ma dobre intencje, a tak też się stanie.

6. Rozkoszuj się jedzeniem, ale powoli.

W tym zabieganym i zaganianym Świecie, ciągle się śpieszymy i nie mamy chwili na przyjemności. Dlatego każdego dnia, zwolnij na chwilę i skosztuj coś pysznego, coś co sprawi Ci radość :)

7. Czasem po prostu odpuść.

Wielkim wrogiem szczęścia jest ZAMARTWIANIE SIĘ, które pochodzi z koncentrowania się na wydarzeniach, na które nie mamy wpływu. Jeśli raz podjąłeś działanie, to często nie da się zrobić już nic więcej, dlatego skupiaj się na tym co możesz zrobić, na tym co masz pod kontrolą, a nie na jakiś dziwnych fantazjach.

8. Wyłącz telewizor.

Kiedyś przeczytałem bardzo wartościową wypowiedź „bogaci i szczęśliwi ludzie mają wielkie biblioteki, natomiast biedni i nieszczęśliwi mają wielkie telewizory”. Trafia to do Ciebie?

9. Zakończ każdy dzień z wdzięcznością.

Każdego dnia zanim pójdziesz spać, weź długopis i zapisz przynajmniej jedną cudowną rzecz, jaka Ci się tego dnia przydarzyła. To może być coś małego jak uśmiech dziecka, albo coś dużego jak wielka tranzakcja na 1 milion złotych. Cokolwiek to jest, bądź wdzięczny za ten dzień, gdyż on już nigdy nie powóci.

Powiązane wpisy:

Comments

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment

CommentLuv badge