Post

5 powodów, aby przestać sprawdzać Facebook’a podczas pracy

Ile razy dziennie sprawdzasz Facebook’a? Jakie są twoje motywacje do zrobienia tego? Nudzisz się? Nie masz wystarczająco dużo do zrobienia?

Facebook1

Jeśli masz trudności z wymyśleniem dobrych odpowiedzi, oto kilka rzeczy do przeanalizowania:

1. To wciąga!

Jak szybko po dotarciu do pracy/rozpoczęciu pracy logujesz się na swoje konto w Facebook?

Naukowcy z Uniwersytetu w Gothenburgu w Szwecji odkryli, że logowanie się do Facebook jest pierwszą rzeczą jaką wykonuje 70% ludzi zaraz po włączeniu swojego komputera i że może to prowadzić do uzależnienia.

Wedłu raportu:

” Kobiety są zazwyczaj bardziej aktywne na Facebook niż mężczyźni. Średnio kobiety poświęcają 81 minut dziennie na Facebooking, podczas gdy mężczyźni spędzają 64 minuty na Facebook’u. Użytkownicy o niskich dochodach i o niskim wykształceniu używają Facebook częściej aniżeli inne grupy społeczne. W ramach tych grup użytkowników , którzy spędzają więcej czasu na Facebooku, raport wykazuje, że są mniej szczęśliwi i mniej zadowoleni z życia.”

2. To jest przygnębiające, a przygnębieni ludzie są mniej wydajni!

Inne badanie przeprowadzone przez Humboldt University i Uniwersytet Techniczny w Darmstadt (Niemcy) wykazują,  że widząc zdjęcia z wakacji i słysząc o miłościach innych ludzi i ich sukcesach w pracy ​​ludzie są zazdrośni, nieszczęśliwi i samotni.

Naukowcy stwierdzili, że zdjęciom z wakacji sprzyjał najbardziej żal, a po interakcji społecznej, ludzie patrzą ile mają „like”, jak dużo życzeń urodzinowych dostają, albo jak dużo komentarzy dostają do swoich postów i autmatycznie porównują się z innymi, często robiąc sobie przy tym „ku ku”.Takie umysłowe samookaleczenie ;]

3. Facebooking może sprawiać, że wcinasz gówno!

Jeśli walczysz ze zwiększaniem masy ciała, ze względu na jedzenie przy biurku, to śmiało możesz odłączyć swojego Facebook’a aż do momentu, gdy będziesz w stanie kontrolować swoje złe nawyki.

Badania prowadzone przez Andrew Stephen z Uniwersytetu w Pittsburgu i Keith Wilcox z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku odkrywają, że ludzie, którzy korzystają z Facebooka do interakcji z bliskimi przyjaciółmi i rodziną, rzeczywiście hodują sobie raka samooceny . Niestety, z tego świadczenia wynika obniżenie samokontroli, który sprawia, że ludzie „bardziej prawdopodobnie wybiorą niezdrową żywność w porównaniu do tych, którzy nie przeglądają Facebook.”

4. Może być wykorzystywany do szpiegowania Ciebie!

Jeśli zależy ci na prywatności, to jest to świetny powód aby usunąć swoje konto na Facebook, a może nawet porzucić wszystkie media społecznościowe.

The Guardian dostał w swoje ręce wideo, na którym Raytheon demonstruje Overlay Technology(Riot).  System który grzebie we wszystkich mediach społecznościowych dostępnych w internecie i wyszukuje informacje, na temat określonej osoby. Znajdzie zdjęcia, sprawdzi konta pocztowe, telefony komórkowe/smartfony, wyszuka aktualne miejsce pobytu osoby, znajdzie znajomych, oraz co ciekawe, może przewidzieć przyszłe zachowanie inwigilowanej osoby.

5. Facebook to pretekst do zwlekania!

Daj niektórym ludziom duży przydział pracy i zgadnij, gdzie ich znajdziesz za jakiś czas? Będą sprawdzać swoje konta na Facebook, Twitter, robić zakupy on-line i temu podobne. Błogie uczucie robienia czegoś będzie ich oddalało od realnego projektu. Jeśli ci ludzie odejdą od bycia on-line, to przybliży ich to do realizacji określonego zadania i co za tym idzie, do większego spełnienia zawodowego.

No to jak jest z tobą i tym cały Facebooki’em? :)

Powiązane wpisy:

Comments

 • Facebook, największy pożeracz czasu – naszego najcenniejszego aktywa! Trzeba korzystać mądrze i z rozwagą, bo to rzeczywiście może uzależnić.

  Kamil Sabatowski

  23 czerwca 2013

 • Niektórzy mówią, że Facebook to wynalazek diabła… złodziej czasu, który potrafi uzależnić. Choć przecież są ludzie, którzy korzystają z Facebooka i nie mają z tym problemów. Myślę, że wszystko zależy od nas, od naszego charakteru, w końcu to my decydujemy jak wykorzystamy nasz czas 😉
  Michał ostatnio opublikował..System mlm – już Å‚atwiej siÄ™ nie daMy Profile

  Michał

  11 stycznia 2015

 • Sam używam FB i sadze ze to zależy od człowieka ponieważ ja używam raz wejdę w ciągu dnia a znam os które są cały czas na fb dzień i noc xD
  Jan ostatnio opublikował..Ginekolog CzęstochowaMy Profile

  Jan

  4 lutego 2015

 • Facebook uzależnia, dlatego powinien być zabroniony dla dzieci. Poza tym we wszystkim trzeba znać umiar.
  Kasia ostatnio opublikował..Kampanie AdWords – czyli popularne linki sponsorowaneMy Profile

  Kasia

  13 lipca 2016

 • Wszystko to prawda, ale najzabawniejsze jest to, co znajduje się na końcu tego wpisu – Facebook Comments Plugin :D. Jednym słowem nie pochwalamy, ale jednak używamy :)
  sollyth ostatnio opublikował..Samsung Galaxy A5 (2016) – jeden dzień z życia w roli aparatu fotograficznegoMy Profile

  sollyth

  5 października 2016

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment

CommentLuv badge