Post

10 rzeczy lepszych niż pieniądze

Niedawny sondaż Gallupa, cytowany w The Atlantic, stwierdził, że „dobrobyt rośnie wraz z dochodem, na wszystkich poziomach dochodu i to we wszystkich krajach”. Innymi słowy, tłumacząc na język ludzki można stwierdzić „TAK, kupisz sobie szczęście za PIENIĄDZE!”.

head-in-money-panoramic-23159-jpg_191210To co tak naprawdę ów badanie wykryło, to silny związek narodów między realnym PKB a poziomem dobrobytu każdego mieszkańca. Czyli w teorii im bogatsze Państwo, tym szczęśliwsi jego obywatele:) Choć dane te, mogłyby być równie dobrze interpretowane odwrotnie: że szczęście tworzy bogactwo. To co jest najbardziej prawdopodone to fakt, iż szczęście i bogactwo są ze sobą w stałej relacji bardziej, aniżeli cokolwiek innego na tym świecie.

I oto jest powód do napisania tego posta:) Zakładając, że chcemy tworzyć zarówno szczęście jak i bogactwo dla siebie, oraz ludzi którzy nas otaczają, to mamy dwie możliwości: poczekać, aż będziesz bogaty by być szczęśliwym, lub stać się bardziej szczęśliwym, a tym samym stworzyć więcej bogactwa.

Twierdzę, że w dzisiejszej gospodarce, łatwiej jest zacząć od szczęścia, ponieważ w przeciwieństwie do bogactwa (co wymaga czasu do akumulacji), można zwiększyć ilość szczęścia w swoim życiu, w ciągu kilku minut, po prostu przywiązując większą uwagę do rzeczy, które sprawiają, żeś szczęśliwy:)

Mając to na uwadze, tutaj jest dziesięć rzeczy, które mogą cię uszczęśliwić natychmiast, niezależnie od tego, którą możliwość wybrałeś:

1. Życie.

Łatwo jest zapomnieć, że sam fakt świadomego istnienia – że jesteś żywy – jest cudem samym w sobie.Jak mówi stare przysłowie: „każdy dzień na ziemi, to dobry dzień.”

2. Zdrowie

Zamiast myśleć o chorobie jako o czymś złym, co dzieje się z tobą, zacznij myśleć o zdrowiu jako o czymś dobrym, co się dzieje z tobą.

3. Cel

Nie ma nic lepszego dla długoterminowego szczęścia niż świadomość, że twoje działania czynią świat lepszym miejscem.

4. Przyjaźń

Prawie każdy ma przyjaciół, choć łatwo jest ich stracić w pośpiechu wydarzeń. Poświęć kilka minut – dziś – aby odnowić stare, dobre relacje.

5. Rodzina

Jeśli masz dobre relacje z rodziną, raduj się! Właśnie doświadczsz jednego z najgłębszych źródeł szczęścia na planecie ZIEMIA.

6. Samodzielność

Wiesz, że możesz liczyć na samego siebie i czujesz się z tym świetnie. Możesz osiągnąć każdy cel, jaki tylko sobie postawisz, a to daje ci niebywałe szczęście.

7. Społeczność

Mając poparcie szerszej grupy jesteś bardziej świadomy tego, że jesteś częścią czegoś większego od siebie.

8. Wdzięczność

Zamiast skupiać się na tym, czego nie ma lub co jest poza zasięgiem, bądź wdzięczny za cudowne rzeczy które już są w twoim życiu.

9. Śmiech

Nie jest możliwe, aby być nieszczęśliwy i śmiać się jednocześnie. Regularne dawki śmiechu są lepsze niż medycyna … to smak życia.

10. Miłość

Czy muszę coś tu dodawać?

Zadbajcie o to 10 rzeczy w waszym życiu, a gwarantuję wam, iż będziecie bardziej zamożni. A nawet jeśli nie, to i tak mnie to nie obchodzi, bo będzie już mieli to, co jest najważniejsze w życiu.

 

Powiązane wpisy:

Comments

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment

CommentLuv badge