Post

10 najczęściej popełnianych błędów podczas zamykania sprzedaży cz.3

W końcu dotarliśmy do momentu, kiedy powiemy o tym, jak radzić sobie z odrzuceniem, aby każde NIE spływało po nas jak woda po kaczce, a następne słowo jakie przychodziło nam do głowy to NASTĘPNY.

Błąd #8: Oczekujesz odrzucenia.

Oczekiwanie odrzucenia jest jak samospełniająca się przepowiednia. Jest jak proroctwo i jednocześnie najgorszy wróg. Jeśli oczekujesz, że jedyne co usłyszysz z ust kandydata to „NIE”, wtedy bardziej niż pewne, iż tak się stanie. Kiedy zaczynałem sam miałem takie oczekiwania i jedyne co otrzymywałem to odmowę. Ale w momencie kiedy zmieniłem swoje podejście na „niech po prostu zobaczy co mam do zaoferowania”, moje wyniki zaczęły się zmieniać. Sami tworzymy swój świat i mamy wpływ na swoje oczekiwania. Oczekuj dobrych rzeczy, a takie otrzymasz.

Błąd #9: Zaczynasz się bronić, gdy pojawiają się obiekcje.

Kiedy twój kandydat wysuwa obiekcje typu: „muszę to jeszcze przemyśleć” lub „nie mam na to pieniędzy„, twoja postawa się zmienia, niestety tylko na gorsze. Nagle czujesz jak się czerwienisz i zaczynasz udowadniać  kandydatowi, że jednak ma potrzebne fundusze, że te które wydał do tej pory wydał nierozsądnie, a w ogóle najlepszą inwestycją jaką może zrobić to zainwestować pieniądze w ten program MLM.

Zamiast przyjmować pozycję obronną zacznij zadawać proste pytania, które pozwolą Ci poznać prawdziwy powód odmowy. Pamiętaj, że kandydat ma zawsze dwie wymówki: pierwsza dobrze brzmi, a druga jest prawdziwa. Zadawaj pytania typu:

  • Dlaczego musisz to przemyśleć?
  • A czy oprócz tego jest jakiś inny powód twojej odmowy?

Pytania te pozwolą Ci ustalić prawdziwy powód odmowy i spojrzeć na temat z punktu widzenia kandydata. Po tym w dalszym ciągu prowadzisz ich ku wizji lepszej przyszłości oraz ich celów w życiu.

Błąd #10: Zapominasz zadać pytania zamykającego ponownie po tym, jak już poradzisz sobie z wymówkami kandydata.

Pamiętaj, że kandydat sporadycznie zapyta Ciebie jaki jest następny krok, dlatego zawsze kiedy już poradzisz sobie ze wszystkimi obiekcjami, które wysuwał kandydat aby powiedziećW takim razie następnym krokiem jest rejestracja oraz złożenie pierwszego zamówienia”. To Ty prowadzisz i wiesz jak wygląda proces, dlatego sam ustal czy chcesz prowadzić, czy też być prowadzonym…

Tak oto masz podane jak na tacy 10 największych błędów podczas zamykania sprzedaży, oraz rady jak sobie z nimi radzić. Jeśli twoim celem jest wejść na kolejny poziom w swojej firmie weź z tego wszystko co uznasz za istotne i sprawdź w praktyce. Tylko najpierw sprawdź, a nie bądź teoretykiem który opowiada zabawne bajeczki o tym co działa, a co nie działa:)

Powodzenia!

Powiązane wpisy:

Comments

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment

CommentLuv badge